Klub celiakie brno

KLUBOVÝ NEWSLETTER

Chcete se stát členem Klubu celiakie Brno?

Pro zájemce o členství v Klubu celiakie Brno, neboť ne vždy se Vám podaří zúčasnit se shůzky klubu, jsme připravili možnost stát se členem klubu bez účasti na schůzce. Postup je uveden na stránce Podmínky členství

Mikulášská nadílka

Zveme naše malé i velké členy na bezlepkového Mikuláše. Pátek 8.12.2023 od 17:00 hod. Podmínkou vydání balíčku je zaplacený členský příspěvek (balíčky neposíláme).
Těšíme se na vás.

vloženo: 21.11.2023 - zpět

Nová provozovna BezCukru

Firma BezCukru otevřela novou provozovnu BezCukru. Je to v Králově Poli, v Semilasse. Krom stejných zákusků, které mají na Novobranské, zde mají nabídku nesladkých jídel.
Vše samozřejmě BezCukru a bez lepku.

vloženo: 1.12.2023 - zpět

Kleis - černý bezlepkový pátek

Sdělení firmy Kleis spol. s r. o.:

Všichni mají černý pátek, my v Kleisu máme černý Bezlepkový pátek!
Nabízíme možnost zakoupit si naše produkty za velmi výhodné ceny.
Produkty naleznete na našem webu www.kleis.cz v záložce Zachraň potraviny.
Po rozkliknutí vybrané položky uvidíte vpravo i minimální trvanlivost produktu, převážně 12/23 a 1a2/24.
Máme však pro Vás i novinky v záložce Liana - pečící směsi, které určitě v tomto čase využijete pro přípravu vánočního cukroví.
V záložce Cornito pak jsou pro Vaše děti připraveny výborné bezlepkové bonbony z Rakouska. Z Maďarska pak křupavé krekry pro chvíle pohody a široký výběr kukuřičných těstovin.
Taktéž řada Balviten může obohatit váš vánoční stůl o sladké dortíky, muffiny, Brownie a spoustu dalších zajímavých produktů.
Věříme, že si z naší nabídky určitě vyberete a užijete si společné chvíle s rodinou obohacené o naše výrobky a nové pochoutky.

Máme i speciální akci pro bezlepkáře z Brna a blízkého okolí.
Nabízíme Baguettini Rustic 6 ks v kartonu za speciální cenu 150 Kč za karton (6 ks) při osobním odběru u nás ve skladě Brno, Karlova 5. Minimální trvanlivost je 27.1.2024.
Těšíme se na Vás a na vaše objednávky.
Přejeme Vám klidný adventní čas a krásné a pohodové Vánoce.

vloženo: 29.11.2023 - zpět

Akce Expres Menu

Firma Expres Menu Brno vzhledem k tomu, že nebylo podzimní setkání celiaků, připravila pro členy klubu na objednané zboží Mikulášskou slevu. V příloze je uveden speciální dárkový kupón, který bude platit nad rámec slevové akce Black Friday probíhající tento víkend.

vloženo: 22.11.2023 - zpět

Žádost o vyplnění dotazníku

Studentka třetího ročníku Vyšší odborné školy zdravotnické v Brně Lucie Šoupalová píše absolventskou práci na téma Kvalita života s celiakií. V praktické části se zabývá dotazníkem, který směřuje přímo na celiaky. Tímto žádá naše členy (a nejen je) o vyplnění přiloženého dotazníku:

https://www.survio.com/survey/d/S9K9S0X3A2K1W0D8I/

vloženo: 21.11.2023 - zpět

Podzimní Setkání celiků v Brně

Stejně jako na jaře se nám, bohužel, nepodařilo zajistit důstojné prostory pro uspořádání podzimního Setkání celiaků v Brně.
Z tohoto důvodu se podzimní setkání neuskuteční.

vloženo: 1.11.2023 - zpět

Nové výrobky Expres menu

vloženo: 23.3.2023 - zpět

Zachraň jídlo

Dovozce výrobků rodinné firmy Poensgen (Německo) vám v rámci projektu "Zachraň jídlo" nabízí prodej potravin s končící trvanlivostí s výraznou slevou. Informace o končící trvanlivosti je na webu uvedena.

Obrázek

https://www.glutenfreelife.cz/zachran-jidlo/

vloženo: 1.3.2023 - zpět

Poděkování Radce Vrzalové

Radka Vrzalová nám do klubu věnovala svoji novou kuchařku Z Radčina rodinného receptáře: Jak vařit úsporně bez lepku, mléka a jiných alergenů. Je k nahlédnutí pro všechny naše členy. Znáte ji, už ji máte doma? Za nás palec nahoru a velké doporučení!

vloženo: 24.1.2023 - zpět

Poensgen

Na našem trhu se objevily výrobky německé firmy Poensgen aus tradition glutenfrei, která vyrábí výhradně bezlepkové pečivo. Představení firmy naleznete na přiloženém letáčku: letáček

vloženo: 21.12.2022 - zpět

Živina - Kimchi

Znáte fermentovaný probiotický salát Kimchi? Nejen, že je velmi zdravý a bez lepku, je hlavně chuťově vyladěný tak, že podtrhne každé jídlo. Doporučujeme ho jíst ke každému jídlu. KIMCHI MÁ PROTINÁDOROVÉ A ANTIDIABETICKÉ ÚČINKY, PODPORUJE ZDRAVÍ MOZKU, KŮŽE, TLUSTÉHO STŘEVA A KONEČNÍKU.

Obrázek

Farma Živina je česká rodinná firma s vlastní manufakturou v Přerově. Všechny produkty jsou rostlinného původu bez přidaných zbytečností a samozřejmě bez lepku. Nešetří na kvalitě ani množství surovin.

vloženo: 3.10.2022 - zpět

Cukrárna v Moutnicích

Chystáte se na výlet směr Moutnice? Zastavte se na sladkou dobrotu. Slečna Míša ví, co dělá, celiakii mají v rodině a jsou našimi letitými členy klubu. Neváhejte si u nich objednat i vánoční cukroví - stojí opravdu za to!
Doporučuje Hanka W. - členka klubu a organizátorka Setkání celiaků Brno.

Obrázek

vloženo: 13.9.2022 - zpět

Zakousněte se do pečení s Amylonem

Usnadňovali jsme život v kuchyni Vašim maminkám, babičkám i prababičkám, a nyní i Vám. Svět se mění a nás to žene neustále vpřed a naše výrobky nezůstávají pozadu. Naším cílem je stále zjednodušení a zrychlení práce v kuchyni. A vždy s Plnou pusou chuti.
Ať trpíte alergií na lepek, nechcete konzumovat umělá éčka, či dbáte na zdraví přírody, u nás si vyberete. Věříme v kvalitu. Máme pro Vás výrobky bezlepkové i veganské. Řada BIO produktů podporuje ekologickou rovnováhu, zachování biologické rozmanitosti či omezení používání některých pesticidů.

Obrázek

https://www.youtube.com/watch?v=agsL8HjMfxM

vloženo: 7.2.2022 - zpět

Letáček pro celiaky z Ukrajiny

Sdružení celiaků ČR vydalo letáček pro celiaky z Ukrajiny, ve kterém jsou uvedeny fráze ke stravování s tímto onemocněním v ukrajinštině, češtině a angličtině.
Obsah letáčku je uveden v příloze. letáček

vloženo: 5.4.2022 - zpět

Program CELIAK

Program CELIAK, členové Klubu celiakie Brno (a nejen oni) oproti registraci a zaslání kopie průkazky člena klubu získají trvalou slevu 7% s možností dalších výhod akčních výrobků dle aktuální nabídky.
Bližší informace zde:

Obrázek

https://zivotbezlepku.eu/cs/content/25-program-celiak

vloženo: 5.1.2022 - zpět

Recepty od Novalim

Firma Novalim nám poslala několik svých receptů, které zaujaly:

masové kuličky bez lepku
čokoládové minidortíčky bez lepku
slané palačinky z pohankové mouky s houbami
bezlepková focaccia
bezlepková bublanina s ovocem
vloženo: 20.1.2021 - zpět

Potravinové alergeny

V příloze najdete seznam potravinových alergenů, dle legislativního značení: alergeny

vloženo: 12.12.2014 - zpět

Počet přístupů na stránku zjišťuje WWW počítadlo
Minimální doporučené rozlišení 1024x768. xhtml&CSS - testováno na IE5.5, IE6, IE7, IE8, Opera10, Firefox3.5.5